Як здійснюється продаж конфіскованого майна в Україні

Приблизно з 2016 року все майно, відчужене державою через заборгованість перед кредитними установами, було продано лише через торгову систему заблокованих та конфіскованих об’єктів, організовану Міністерством юстиції. Але півроку тому екс-прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що втратив довіру до цієї структури. Відповідно, влада прийняла тверде рішення торгувати на акредитованих платформах ProZorro.Sale, акредитованих як Українська універсальна біржа https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/yak-vidbuvaetsya-realizatsiya-areshtovanogo-majna-v-ukraini/.

Переваги торгів арештованого майно

Продаж арештованого майна на електронних аукціонах Prozorro зможуть допомогти у боротьбі з корупцією у цій галузі. У цій ситуації процедура продажу конфіскованих, заарештованих та інших предметів вже не може існувати, оскільки суспільство вже не може миритися з великою кількістю випадків хабарництва, які можуть собі дозволити окремі чиновники. Неправильний опис майна, яке виставляється на аукціон, штучно занижуючи вартість або, в принципі, призначення власника ділянки за попередньою домовленістю – це, на жаль, далеко не весь перелік незаконних дій, встановлених соціальними активістами громадяни.

Елітні котеджі, новітні марки автомобілів, навіть повністю промислові комплекси, які виставляються на електронний аукціон з продажу арештованого майна в Україні, мають дуже велику спокусу для нечесного чиновника.

Але в майбутньому такий стан речей повинен кардинально змінитися. Впровадження електронної торгівлі арештованими об’єктами на платформі ProZorro.Sale, подібно до сайтів Української універсальної біржі, зробить процедуру більш доступною, вигідною та дозволеною для великої кількості учасників.

Часто при продажу арештованого та вилученого майна на продаж виставляється майно, конфісковане кредиторами через несплату боргів. До цієї категорії підходять житлові та промислові будівлі та споруди, транспортні засоби для перевезення людей та вантажів, побутова техніка, обладнання для виробництва, всі види господарських товарів тощо. Є багато таких об’єктів, які дуже приваблюють людей, які не хочуть жити за встановленим порядком і роблять все для досягнення бажаного, порушуючи закон. 

Торги Prozorro сприяють усуненню таких намірів, оскільки основною метою системи з самого її заснування було запобігання шахрайству та підкупу в процесі продажу чи здачі в оренду майна державних та комунальних структур.