Закон України «Про оренду землі» на онлайн-аукціоні Прозорро.Продажі

Згідно з оновленим положенням Закону «Про оренду землі», звичайні громадяни, представники бізнесу, а також місцеві ОТГ отримали можливість орендувати земельні ділянки у тимчасове використання. У різних областях України здаватиметься майно, що належить комунальним організаціям та державі, через електронні аукціони Прозорро.Продажі.

ЗУ «Про оренду землі» та особливості передачі ділянок в оренду на торгах Prozorro.Sale

Продаж та оренда земельної ділянки передбачає закріплення договірних відносин на актив різного цільового призначення, який представляється орендареві на платній основі та на визначений термін. 

З метою ведення підприємницької діяльності будь-які договірні відносини, пов’язані на короткостроковий або тривалий термін використання комунальних чи державних земель, регулюється Законом України «Про оренду землі», Цивільним Кодексом, відповідними нормативно-правовими актами, а також договором між власником та орендарем. За потреби ця діяльність регулюється ЗУ «Про оренду держмайна». Цей закон застосовується, якщо на орендній землі розташовані майнові комплекси, що належать державним підприємствам чи комунальним організаціям.

Виходячи із законодавства «Про оренду землі», орендувати земельні угіддя можуть:

  • Міські, обласні, районні адміністрації;
  • Фізичні, а також юридичні особи, міжнародні компанії та іноземці;
  • Міські, районні, селищні, обласні сільські ради;

Орендодавцями в даному випадку можуть виступати:

  • Юридичні або фізичні особи;
  • Для учасників комунального майна – сільські, міські, селищні ради;
  • Для земельних ділянок, що належать територіальній громаді – районні та обласні ради.
  • Для державних земель – органи виконавчої влади.

Виходячи з практики, на торгах Прозорро.Продажі, комунальне, приватне, державне майно набагато швидше знаходить власників. До того ж, дані активи продаються або здаються в тимчасове використання на повністю прозорих умовах з дотриманням суворих норм законодавства.

Закон України «Про оренду землі»: де шукати лот?

Після ухвалення поправок до Закону України «Про оренду землі», а також ухвалення ЗУ «Про продаж та оренду земель сільськогосподарського призначення через електронні аукціони», в Україні почав працювати повноцінний земельний ринок. Окремі громадяни, представники бізнесу отримали унікальну можливість доступу до десятків мільйонів лісогосподарських, аграрних, промислових та водних ділянок. Крім цього, на сайті можна орендувати престижні площі під забудову.

Після реєстрації на порталі ТОВ «Українська енергетична біржа» https://sale.ueex.com.ua/news/zakon-pro-orendu-zemli-na-elektronnyh-majdanchykah-prozorro-sale можна отримати доступ до сотень вигідних об’єктів для орендарів. За потреби консультанти Української енергетичної біржі готові роз’яснити усі положення Закону «Про оренду землі».