Користування надрами через УУБ

На українській універсальній біржі яка розташована за адресою uub.com.ua сьогодні можна побачити та прийняти участь у багатьох різноманітних тендерах. Не виключенням становить користування надрами землі, тому, що це державне майно. Відповідно законодавству України надра землі це те що знаходиться під землею, а також під дном водойми. Надра бувають різноманітні, наприклад, горючі копалини, металеві та інші руди, різноманітні види сірки, а також водні та грязьові ресурси. До надр місцевого значення відноситься піщано-гравійна сировина, цегляно-черепичний та деякі інші. Вивчення, обробка, видобуток, а також будь-яка інша експлуатація надра землі на території України проводиться тільки за спеціальним дозволом на користування такими ресурсами держави.

Дозволи видаються тим, хто прийняв участь та за підсумком став переможцем в електронному аукціоні. Електронні аукціони проходять виключно на сайтах, підключених до державної системи Прозоро. Всі аукціони виставляються державними службами геології та надр України. Брати участь в торгах за користування надрами може будь-хто, який зареєструвався в системі. Всі аукціони проходять гранично чесно і прозоро, бо система Прозоро спрямована на боротьбу з корупцією та автоматично відстежує наявність шахрайських схем. Переможця обирає автоматично система, спираючись на те чия ставка була найвищою під час проведення аукціону. Українська універсальна біржа https://www.uub.com.ua/prozorro/sale/koristuvannya-nadrami/ саме такий варіант, вона підключена до єдиної державної системі, на якій можна знайти досить велику кількість різних аукціонів на право користування надрами землі. Такі аукціони дублюються на всіх подібних сайтах, які підключені до єдиної системи та мають певний рівень акредитації.

Порядок проведення аукціону

На всі аукціони виставляються вже підготовлені лоти, в яких враховується пропозиції потенційних покупців, якими можуть виступати як фізичні, так і юридичні особи. Потенційний покупець має право на отримання права користування надрами землі в разі виграшу на аукціоні. кожен пропонований лот має адресу місця знаходження, короткий опис, наочну карту, також позначається початкова вартість будівництва і мінімальний крок, а також вказується на який час дається дозвіл на користування.

Згідно із законодавством країни, існують певні тимчасові рамки на проведення торгів з продажу користування надрами землі. Вони вважаються календарними днями починаючи з того дня, коли був опублікований тендер:

— 90 днів для нафти, природного газу, а також конденсату.

— 50 днів для всіх інших.

Для того щоб взяти участь в аукціоні, в першу чергу необхідно авторизуватися на сайті, а потім вибрати лот і подати заявку. На подачу заявки відводиться певна кількість часу, а також потребує вказати фінансову пропозицію, яке більше ніж мінімальна ціна. Також кожен учасник аукціону зобов’язаний сплатити гарантований внесок, який в разі програшу повертається потенційному покупцю, якщо він не був дискваліфікований. Важливо знати, що система автоматично виключає тих, хто подав неповний пакет документів чи не підтвердив їх цифровим підписом.

Порядок видачі дозволу на право користування

Завдяки розміщеним тендерам можна купити дозвіл користування надрами землі:

— видобуток будь-якого виду корисних копалин.

— дослідження і вивчення надр землі.

Такого виду дозволи видаються на короткий час — п’ять років або на довгий час — двадцять років. Якщо в договорі не позначений термін експлуатації, то це означає, що власник має право користуватися довічно. Термін дії дозволу починається під час отримання дозволу.