Функції земельного ринку та початок реалізації угідь на УУБ

Вартість гектара землі в перший рік після запуску ринку сільських земель в Україні буде варіюватися в межах 1-2 тисяч доларів, проте більш точну цифру можна буде назвати після розвитку ринкового інтересу на оглядовому майданчику.

Як буде проходити продаж ділянок?

«В даний час серед фахівців і бізнес-делегатів немає розуміння того, якою буде вартість гектара. Припущення знаходяться на рівні 1,5-2 тисяч доларів. Проте, незалежно від того, чи заплатить покупець 2 тисячі доларів, це не означає, що продавець отримає таку суму, на тій підставі, що будуть стягуватися збори, про які мало хто згадує. Точно так само, наприклад, буде запит з пожертвами-власник пропозиції може втратити його, коли отримає величезну суму за свою територію, і може скорегувати свою точку зору на її продаж», — сказав Олексій Мушак, член Комітету Верховної Ради з аграрної політики та земельних відносин.

Експерт і керівник «Агрополита» Наталія Білоусова акцентувала увагу на тому, що з 1 липня поточного року ринок землі буде відкритий тільки для людей, тобто коло покупців буде обмежене.

«Земельні фахівці називають альтернативний діапазон вартості — від 1 до 2 тисяч доларів за кожен гектар. Тим не менш, вартість буде контролюватися ринком, коли буде сформований органічний ринок. Як показують мої оцінки, найближчим часом просто буде продано до 7% землі, що становить близько 2 мільйонів гектарів», — сказала вона.

Одночасно збільшаться і витрати на оренду площі. Білоусова додала, що кілька власників підвищать орендну плату до 17%.

Як зазначив керівник Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко, більшість власників пропозицій також поняття не мають, скільки може коштувати їх територія після відкриття ринку.

«Як показали дослідження, проведені нашою установою, 78% українців вважають себе невмілими в цьому питанні і не можуть назвати розумну вартість кожного гектара. Крім того, зайві 27% запропонували абсолютно різні відповіді: від 1 тисячі до 1 мільйона гривень за кожен гектар», — сказав Денисенко.

Одночасно, як показала експертиза, 57% українців згодні з тим, що темпи здачі в оренду квартир сильно збільшаться після відправки ринку, 27% – що вони збільшаться, хоча і кілька.

Де можна купити або орендувати ділянку?

Компанія УУБ пропонує найкращі умови для своїх клієнтів! Кожен з вас має можливість купити земельну ділянку на електронному майданчику. Кожен бартер проходить по правилам та чесно виявляє переможця. Доступні ціни, чуткі оператори, чесні правила та багато ще чого ждуть вас на УУБ! Офіційна сторінка знаходиться тут: sale.uub.com.ua.

Цікаво? Читайте більше інформації тут: https://sale.uub.com.ua/news/funkciqi-rynku-zemli-v-ukraqini-sqogodni.