Стратегічні цілі та завдання Української енергетичної біржи

Українська енергетична біржа стала основним оператором ринко електроенергії в Україні. Це сталося завдяки тому, що компанія відповідала всім вимогам положення про кваліфікацію майбутнього оператора онлайн-аукціонів. Орієнтація на європейських колег дозволила організації стати першою в Україні товарно-сировинною біржою світового рівня.

Однією із найперших стратегічних цілей ТБ УЕБ стало забезпечення функціонування конкурентно спроможних ринків енергоносіїв в нашій державі. Отож необхідно було сформувати ефективну освітню середу щоб в подальшому отримати висококваліфікованих спеціалісті.

На цей час в УЕБ працює навчальний центр, котрий готує справжніх професіоналів, висококваліфікованих біржових гравців, здатних забезпечувати проведення нових реформ ринку енергетичних носіїв. Завдяки наявним інструментам, стратегія організації та реалізації електронної торгівлі електроенергією в Україні стала реальною.

Сьогодні використовуються двосторонні договори, які значною мірою поліпшили становище учасників. Процедура стала простішою, а тому стратегія була обрана вірно. Завдяки УЕБ, Україна становиться дедалі ближчою до торгівлі енергетичними ресурсами на міжнародному ринку. Вже сьогодні місцеві компанії проводять переговори з європейськими гігантами.

Завершальною ціллю при створенні УЕб була організація онлайн-аукціонів на ринку спот. Це означає створення організаційних умов для виконання договорів на строковому ринку енергоносіїв. Більш детально ознайомитись із завданнями та цілями Української енергетичної біржи можна на їх сайті www.ueex.com.ua.

В 2021 році ми бачимо, що УЕБ це автоматизований біржовий майданчик, який створений для організованої торгівлі енергоносіями. Це надійний інструмент біржової торгівлі для учасників ринку. Організатори сформували можливість утворювати справедливу ціну на природний газ, враховуючи вітчизняний ринок.

Саме тому УЕБ має можливість створювати навчальні програми для молодого покоління, щоб у майбутньому ринок лише розвивався та виходив на новий світовий рівень. Європейські експерти вже встигли оцінити роботу Української енергетичної біржи. За їх резюме, це найсучасніша та найпрогресивніша товарно-сировинна біржа в Україні.