Що варто враховувати для прийняття заявки на участь в тендері

Починаючи з 2016-го року почався період максимального контролю державних закупівель. Все це стало наслідком не зовсім чесної діяльності багатьох державних та комунальних підприємств. Саме з метою мінімізації корупції була запущена система ПроЗорро, яка надала реальну змогу створити максимально конкурентоспроможні умови для всіх компаній, які зацікавлені в тому, щоб виконувати державні закупівлі.

Тепер, основний критерій при виборі переможця тендера – це найбільш вигідна пропозиція в економічному плані. Відповідно, якщо державна установа забажає віддати тендер своїй перевіреній компанії по завищеній вартості, інші учасники мають змогу подати скаргу та скасувати результат торгів.

Що стосується самої участі в тендерах, то це ви можете зробити на одному з акредитованих електронних майданчиків. До таких можна сміливо віднести сайт tender.uub.com.ua. Українська універсальна біржа завжди була в цьому компоненті однією з кращих й за останні роки ситуація не сильно змінилася

Що варто брати до уваги?!

Почати варто саме з гарантії, яка повинна бути в обов’язковому порядку. Вона є обов’язковою по тій причині, щоб замовник не передумав підписувати договір, а не зовсім сумлінний учасник вирішив в останній момент відмовитися від виконання своїх зобов’язань.

Саме тому, щоб заявка на участь була дійсно прийнята, повинне бути виконане відповідне забезпечення цієї заявки. Зазвичай, сума цього забезпечення не перевищує 5-ти відсотків від сумарної вартості контракту. Якщо компанія-учасник не має змогу потягнути таку саму, завжди можна скористатися банківськими гарантіями або ж тендерними кредитами.

Варто дати коротке визначення обом раніше згаданим термінам:

  • Тендерний кредит – це певна послуга, яка дозволить компанії взяти участь не в одному, а в декількох тендерах одночасно. Більш того, для цього компанії не доведеться використовувати кошти, взяті з власного балансу;
  • Банківська гарантія – дана послуга надає певне зобов’язання, що конкретна сума коштів, видана на користь особи, буде обов’язково сплачена. Тобто, якщо були порушені умови, прописані в договорах, цей пункт завжди спрацьовує.

Це і є ті самі моменти, які варто віднести до основних. Відповідно, саме вони заслуговують того щоб приділити їм особливу увагу.