Порядок проведення торгів арештованого майна і строки їх реалізації.

В 2016 році Міністерство юстиції затвердили Порядок реалізації арештованого майна, який діє останні роки. Тобто тепер всі активи, і ті що були заблоковані Державною виконавчою службою, повинні йти на продаж.

Як прописано в законодавстві України, арештованим майном називають різноманітні рухомі та нерухомі активи, що були вилучені у боржника за рішенням суду і підлягають примусовій реалізації. Ледь не щодня, на аукціони з продажу виставляють безліч лотів, до них належать житлові і нежитлові будівлі та споруди, земельні ділянки, транспортні засоби, гаражі та місця для паркування, заводи та окремі виробничі лінії.

Порядок і строки реалізації майна, вилученого у боржників, мають певні відмінності. Це залежить від його виду і самого бюджету торгу. Спочатку проводиться експертна оцінка активу, в зв’язку з якою і виставляється ціна для продажу.

Що потрібно для формування лоту?

 Організатор аукціону повинен обов’язково  вносити до системи опис даного об’єкту і таким чином формуючи лот. Потрібно вносити обов’язково:

  • ПІБ приватного виконавця або відділ служби;
  • повністю назва компанії-боржника і кредитора, що стягує майно.Також вказують місце розташування і якщо наявний, код ЄДРПОУ;
  • форма торгу (електронні або аукціон з вже виставленою вартістю);
  • тип активу з його найменуванням і технічними характеристиками;
  • вартість об’єктів, виставлених на продаж. Додається фото- та відеоматеріали.

Заявку будут розглядати протягом 3 робочих днів. Коли лот з’являється в системі, з’являється автоматично визначений термін підготовки до аукціону. Цей термін може дорівнювати:

  • для електронних товарів- 5 календарних днів;
  • коли початкова ціна складає менше ніж 5 000 грн. — 10 днів;
  • від 5 000 до 1 млн. грн. — 20 днів;
  • більше 1 млн.грн — 30 днів.

Новий порядок реалізації арештованого майна.

Сьогодні арештоване майно виставляють на продаж в системі Прозорро.Продажі. Це прозора система онлайн-торгів, що гарантує чесність та конкуренцію в аукціонах. Більше інформаціїї за посиланням:https://megasale.com.ua/poryadok-realizatsiyi-areshtovanogo-majna-na-torgah-prozorro-sale/. Там ви знайдете більше про аукціони та зможете зареєструватися, щоб прийняти участь в різних аукціонах і придбати відповідні лоти. Якщо виникнуть питання чи проблеми, звертайтеся до спеціалістів за допомогою.