Інформація про біржовою ціною

Українська енергетична біржа (УЕБ) — регулятор біржових торгів енергоджерела. Міністерство економічного розвитку і торгівлі встановлює ринкові ціни як основний орієнтир вартості газу і палива.

Вартість палива в ринкових закупівлі

Згідно з інструкціями Міністерства, біржова ціна палива змінюється під впливом європейських котирувань на ринку і котирувань УЕБ www.ueex.com.ua/rus/auctions/gas-cost-calculator/.

Для розрахунку точної ціни палива застосовують такі значення: попередня ціна даного виду палива за угодою, біржові курси гривні щодо долара США, показники європейських ринкових курсів і ринкового курсу УЕБ.

Вартість газу в ринкових закупівлі

Згідно з інструкціями Міністерства, вартість газу обчислюється за формулою, що враховує ціни хаба NCG, контракту month + 1 і усереднену вартість газу на УЕБ.

Обов’язковим елементом документації торгів за законом є проектний договір про закупівлю з необхідним переліком змін його умов. Замовник складає проектну угоду і в обов’язковому порядку містить перелік змін умов угоди, що містить тільки ситуації, встановлені в законодавстві, що регулює ринкові закупівлі.

Інформаційна довідка вартості палива представлена в наступних видах:

  • по обчисленню точної ціни палива, відповідно до рекомендацій Міністерства, з включенням певних елементів формули, при наявності в УЕБ європейського ринкового курсу;
  • за ринковими котируваннями палива на УЕБ. Біржова ціна для цієї довідки обчислюється за допомогою ділення вартості підписаних угод за конкретним видом ринкового товару в період дня торгів на кількість ринкового товару.

Інформаційна довідка вартості газу представлена в наступних видах:

  1. по обчисленню за доомогою формули точної біржової ціни газу із зазначенням певних елементів формули;
  2. за усередненою вартості газу за підсумками угод на біржі. Усереднена вартість газу обчислюється діленням повної вартості складених на біржі договорів включаючи ПДВ щодо купівлі та продажу ресурсу на суму обсягу покупки і продажу газу за підсумками складених договорів під час продажу.
  3. за ринковими котируваннями газового палива на УЕБ. Ринкова вартість обчислюється діленням ціни договорів за конкретним ринковим товаром в період торгового дня на кількість ринкового товару.

Також можна отримати і інший варіант довідки, але при наявності всіх показників для обчислення.