Біткоін або альткоіни: у що інвестувати

На криптовалютному ринку, як і раніше, домінує біткоін (BTC), проте існує безліч інших конкуруючих цифрових активів, які називаються альтернативними монетами, або альткоінами. З такою кількістю альтернатив інвесторам необхідно мати чітке уявлення про те, чим кожен альткоін відрізняється від біткоіна і що він може запропонувати в портфелі. Альткоіни можна розглядати як різновиди біткоіна. Іншими словами, розробники створюють альткоіни, щоб поліпшити функціональність або додати функції, яких немає в біткоіні. Але не всі криптовалюти створені однаковими. Хоча є альтернативні монети, які можуть бути корисними для інвесторів, є й такі, що розвиваються винятково на галасі та процвітають на спекуляціях.

Подібно до того, як біткоін цього року зростає, багато альткоінів домоглися метеоритного зльоту. Ethereum (ETH), головний конкурент біткоіна, зріс майже на 500% за рік, а нова монета Shiba Inu Coin (SHIB) за рік досягла вражаючих 380 000%. Такі цифри можуть привабити інвесторів, охочих розбагатіти. Але альткоіни несуть у собі кілька унікальних ризиків, які інвестори повинні розуміти. Якщо вам потрібна біржа криптовалют https://www.bybit.com/kk-KZ/, щоб купити криптовалюти, то важливо також вивчити ті ризики, які перед вами виникнуть. Якщо у вас є торговельний майданчик, то купівля криптовалюти стане простим процесом.

Що таке альткоіни?

Альткоіни — це альтернативні біткоіну криптовалюти. Але альткоіни використовують біткоін як еталон, оскільки він був першою криптовалютою і до сих пір домінує на ринку, складаючи більшу частину ринкової капіталізації всіх криптовалют. Будучи першою криптовалютою, біткоін задав модель того, як мають працювати криптовалютні проекти. Хоча і альткоіни, і біткоін використовують технологію блокчейн, ці цифрові активи можуть відрізнятися за своїм призначенням, функціями і роботою. 

Творці та розробники альтернативних монет хотіли створити різні версії Біткоіна відповідно до того, чого, на їхню думку, не вистачає платформі Біткоіна. Наприклад, Ethereum — це технологія, яка дає змогу користувачам надсилати криптовалюту один одному, але інша мета Ethereum — використання як інструменту для розроблення застосунків, де нові токени можна створювати в мережі. Як і Ethereum, мета Cardano — пропонувати однорангові транзакції, і вона дозволяє розробникам створювати додатки на базі мережі. Однак платформа Cardano використовує дослідницький підхід до створення своєї блокчейн-мережі. 

Litecoin також має свої особливості. Перш за все, Litecoin має більший обсяг пропозиції, ніж Bitcoin, і транзакції в мережі Litecoin зазвичай проходять швидше. Мета Litecoin — стати альтернативою сріблу, так само як деякі розглядають Bitcoin як альтернативу золоту. Є також біткоін голд, гаманець на який може отримати кожен користувач і маса інших криптовалют. Альткоінів може бути нескінченна кількість, але вони не обов’язково конструктивні. Придбати їх можна на https://www.bybit.com/uk-UA/