Критерії замовника тендеру до кандидатів

Пошук компанії, яка зможе швидко і якісно виконати великий фронт роботи, або ж налагодити постачання певного товару по різних точках досить важка справа. Будь-яка компанія, неважливо фінансується вона державою чи ні, має бажання отримати якісну послугу, яка буде зроблена відповідно поставленого терміну. 

Саме з такою метою й вводяться певні критерії і вимоги від організатора тендеру до осіб, які збираються взяти в ньому участь. Самі вимоги можуть бути різними, наприклад, бібліотека бажає закупити нову партію книг. Для неї не є важливим точний термін постачання, замовник хоче отримати лише якісну продукцію, яка буде відповідати міжнародним стандартам. Водночас якась приватна компанія, яка потребує партії нових комп’ютерів для розв’язання ряду завдань не може  очікувати та хоче отримати свій товар вчасно.

Головна думка – це особливість цього питання, кожен замовник має якісь свої бажання і вимагає від претендентів те, що вважає потрібним. На сайті www.ueex.com.ua зібрано багато корисної інформації за темою торгів, яка може бути доречною як для великих підприємств так і для нових компаній.

Чого потребує більшість організаторів тендерів?

Не дивлячись на специфічність цього питання, існують загальноприйняті моменти, які однаково важливі для будь-якого замовника.

Виглядають вони наступним чином:

  • Наявність портфоліо – незалежно від виду робіт, організатор тендеру завжди має бажання ознайомитись з тим, як виконує свою робота кожен учасник. Наявність вдало завершених робіт – це найкращий показник якості. У випадку, коли є два гарних кандидата, обидва вони правильно все оформили і мають чітке розуміння як виконати роботу, перевага буде завжди віддаватись учаснику, який має багато прикладів своєї роботи.
  • Авторитет – якщо мова йде про декількох претендентів і обидва вони мають хороші приклади своєї роботи, особлива увага буде приділятися авторитетності. Тобто, замовник може більш детально ознайомитися з історією проектів, проаналізувати можливі скарги, відмови від роботи та зробити для себе певні висновки.
  • Терміни виконання – особливо у випадку з державними організаціями велика увага приділяється дотримання часових обмежень. Історія попередніх тендерів дасть змогу оцінити надійність вас як виконавця. Зазвичай, перевагу отримують компанії, здібні вчасно виконати завдання, зробивши все на якісному рівні.
  • Прозора документація – жоден організатор тендеру не вибере виконавцем учасника, який має проблеми з документами. Не важливо, це довідка про діяльність, або ж дозвіл податкової служби. Підготовка всіх юридичних паперів – це процес особливого рівня важливості. Претендент на отримання тендеру повинен підготувати документацію, яка буде відповідати законодавчим нормам.
  • Активність – деякі компанії роблять акцент на тому, як виконавець йде на контакт, відповідає на повідомлення й тому подібне. Коли учасник готовий зробити корективи, запропонувати свої ідеї, це може піти йому на користь. Для організаторів такі дії можуть бути прикладом ініціативності і обізнаності в конкретній сфері діяльності.

Приблизно таким же чином проходять торги на різних біржах, в тому числу і пов’язаних з енергоносіями. Більш детально про це можна почитати тут https://www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas/.

Не дивлячись на всі вищеперераховані моменти, в окремих випадках вони можуть бути не актуальними. Деякі компанії відрізняються своїми поглядами й вимагають від учасників тендеру інших речей. Питання максимально суб’єктивне і дати на нього чітку відповідь неможливо.